Zlatý list

03. 05. 2023     sekce: Úspěchy žáků     autor: Jitka Peřinová     tisk: tisk článku

V pátek 28.04.2023 se vybraní žáci naší školy zúčastnili oblíbené přírodovědné soutěže ZLATÝ LIST. Soutěž si klade za cíl prohlubovat v žácích zájem o přírodu a její ochranu, rozšiřovat povědomí o ekologickém chování a v neposlední řadě také možnost prověřit své dosavadní znalosti. Letos se do bojů o nejlepší přírodovědce Hranic a okolí zapojilo celkem 12 žáků naší školy, kteří byli rozděleni na 2 kategorie – MLADŠÍ (4.–6. třída) a STARŠÍ (7.–9. třída). Každé šestičlenné družstvo bylo zároveň rozděleno na 2 tříčlenné hlídky, jejichž body se v závěru sečetly. Jarní probouzející se příroda přímo vybízela k vycházce a sluníčko hřálo už od rána.

A KDO SE TEDY ÚČASTNIL A JAK TO DOPADLO?

Družstvo MLADŠÍCH obsadilo 2. místo ve složení:

5.A         Maxmilián Juráň

5.B         Jakub Kopecký

6.A         František Pilař

6.A         Václav Haitl

6.B         Matúš Adzima

6.B         Vítězslav Juřica

Družstvo STARŠÍCH obsadilo taktéž 2. místo ve složení:

7.A         Šimon Hendrych

7.A         Magdaléna Janečková

8.B         Mariana Kostková

8.B         Valerie Kopřivová

9.A         Kristýna Štukovská

9.B         Adéla Ryparová

Na závěr nezbývá, než poděkovat žákům za vzornou reprezentaci školy a popřát jim mnoho úspěchů nejen při objevování krás naší přírody.